Novembrová výzva – daruj veci do Budúcnosti
Máte doma prachom zapadnuté hula-hop kruhy, detské knižky alebo staré tablety či smartfóny? Zbavte sa nepotrebných vecí, odľahčite si domácnosť a pošlite dobro ďalej.
Už koncom novembra otvárame mimoškolský klub nášho najnovšieho programu Budúcnosť INAK. S pomocou architektov sme od leta prerábali a zdokonaľovali priestory klubu, avšak stále nám chýbajú maličkosti, ktoré by našim mladým účastníkom programu čo najviac spríjemnili chvíle strávené v klube.
Do novembrovej výzvy sa môžete zapojiť do 15. novembra. Veci nám môžete osobne odovzdať u nás v Nadácii Pontis, v klube Budúcnosť INAK v Trnave, alebo ich poslať poštou.
Čím všetkým by ste nám mohli pomôcť?
- Nástenky
- 5 hula-hop kruhov
- Šatky na oči
- Pastelky/Voskovky
- Vodové/temperové farby
- Detské knižky (vhodné pre 11 – 12 ročných)
- Smartfón alebo fotoaparát
- Kalčeto (stolný futbal)
- PlayStation
- Tablety (aj staršie)
Kam veci priniesť alebo zaslať?
Veci môžete priniesť k nám do Nadácie Pontis, prípadne zaslať poštou na adresu: Zelinárska 2, 821 08 Bratislava. Môžete ich odovzdať aj priamo v klube, ktorý sídli na Základnej škole Maxima Gorkého v Trnave, v poobedných hodinách od 13:30 do 16:00 hod., od pondelka do štvrtka.
V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať cez email daniela.kellerova@nadaciapontis.sk, alebo na t. č. 0903 437 462 .
Ak z uvedených vecí doma nič nemáte, nevadí, budeme vďační aj za zdieľanie našej výzvy!
Kam poputujú vyzbierané veci?
Darované veci budú slúžiť deťom v mimoškolskom klube Budúcnosť INAK, ktorý otvárame v Trnave na ZŠ Maxima Gorkého a ktorý je súčasťou 3-ročného programu Budúcnosť INAK. V klube privítame v prvom roku až 25 účastníkov, vrátane detí, ktorým doma chýbajú príležitosti tvoriť či si spraviť domáce úlohy.
Mladých účastníkov preto v klube čaká podpora od našich koordinátorov a príjemné zázemie, vybavené najnovšími digitálnymi technológiami i oddychovou zónou. A to nie je všetko!
S pomocou mentorov a mentoriek zo známych slovenských firiem budú spoločne pracovať na vlastnom mini startupe, ktorý rieši problém v ich vlastnej komunite, regióne či okolí a zároveň si zdokonaľovať svoje digitálne zručnosti, tvorivosť a podnikavosť – schopnosti, ktoré sú odrazovým mostíkom pre lepšiu budúcnosť.