28. 01. 2021 Nadácia Pontis

Webinár: Ako vo firme prebudiť spiacich dobrovoľníkov

Zamýšľate sa aj vy nad tým, ako poštuchnúť vašich kolegov k dobročinnosti? Koľko dobra by ste spoločne dosiahli, ak by ste dokázali vo firme osloviť viac ľudí? Na webinári organizovanom pod hlavičkou programu Firmy komunite sa budeme venovať práve overeným prístupom, ako nadchnúť (aj neaktívnych) zamestnancov pre dobrovoľníctvo, darovanie a filantropiu.

Na webinári budeme hľadať odpovede na tieto otázky:  

  • Prečo sa niektorí ľudia správajú filantropicky?
  • Čo všetko vplýva na angažovanosť zamestnancov? 
  • Ako osloviť aj pasívnu väčšinu?
  • Aké nástroje fungujú a čomu sa naopak vyhnúť? 

O svoje skúsenosti sa s nami podelia odborníci na zamestnaneckú psychológiu, ale aj lídri z úspešných firiem, ktorým sa darí osloviť širší okruh zamestnancov. Okrem toho vám predstavíme jednoduchý spôsob, ktorý využívajú desiatky firiem na zapojenie stoviek svojich zamestnancov – dobrovoľnícke podujatie Naše Mesto. V roku 2021 sa Naše Mesto uskutoční už po pätnásty raz a už druhýkrát v režime prísnych bezpečnostných opatrení, o čom sa budeme baviť tiež.

Webinár sa bude konať 11. februára od 9:00 do 12:00.   

Program

9:00: Otvorenie 

9:05  9:25: Dobročinnosť ako neodmysliteľná súčasť firemnej kultúry 

Prezentovať bude odborník na inovácie, firemnú kultúru a projekty v oblasti strategického riadenia zmien Ján Uriga. 

9:25 – 9:35: Otázky k téme 

9:35  9:55: Ako zvýšiť angažovanosť zamestnancov

Prezentovať bude HR špecialistka Zuzana Lazišťanová.

9:55 – 10:05: Otázky k téme 

10:05  10:25: Zobuďte vo firme dobrovoľníkov a pomôžte na Našom Meste

Prezentovať bude projektová manažérka Nadácie Pontis Veronika Sedláčková.

10:25  10:35: Otázky k téme 

10:35 – 10:45: Prestávka 

10:45  11:30: Best practices firiem  

O svoje skúsenosti sa s nami podelia zástupcovia štyroch spoločností:  

  • dm drogerie markt: Natália Franková (skupinová vedúca marketingu spoločnosti) na tému „Interní ambasádori dobrovoľníckych aktivít“,
  • Plzeňský Prazdroj Slovensko: Milica Danková (Sustainable Development Manager CZ/SK) a Veronika Toporová (Corporate affairs assistant) na tému „Tímová súťaž „Udržateľní“ – ako dostať udržateľnosť zamestnancom pod kožu“,
  • ESET: Lucia Daubnerová (špecialistka pre spoločenskú zodpovednosť) na tému „Prístup k dobrovoľníctvu v ESET-e“,
  • Accenture Slovensko: Alena Kanabová (Technology Delivery Lead Senior Manager a Corporate Citizenship Lead for Slovakia) na tému „Koncept pro bono budgetu a skúsenosti s ním vo firme Accenture“.

11:30 – 12:00: Diskusia a záver 

Miesto: Zoom (na email zadaný pri registrácii vám pošleme link na pripojenie) 

Zaregistrujete sa vyplnením dotazníka. Účasť na webinári je bezplatná a registrácia je otvorená do 10. februára. 

Kto sú naši spíkri?

Ján UrigaPhDr. Ján Uriga, PhD.

Ján Uriga získal PhD. na Ústave experimentálnej psychológie SAV, kde sa zaoberal výskumom a aplikáciou sociálnej inteligencie a rozhodovacích procesov lídrov. Od 2003 do 2009 pracoval ako HR manažér vo verejnej správe a medzinárodných korporáciách. Od roku 2010 sa venuje konzultačným projektom v oblasti strategického riadenia zmien, zákazníckej skúsenosti, inováciám a firemnej kultúre. Externe vyučuje na Paneurópskej vysokej škole budúcich psychológov aplikáciu behaviorálnych vied do praxe a vedie MBA modul change managementu a inovácií na Viedenskej technickej univerzite. Od roku 2018 viedol PwC Experience Centrum v Prahe, kde vytváral inovácie v oblasti zákazníckej a zamestnaneckej skúsenosti, digitalizácie v regióne CEE. Ako dobrovoľník sa venuje projektu v neziskovom sektore, ktorý je zameraný na podporu hendikepovaných detí a podpornú intervenciu v rodinách.

Zuzana LazišťanováMgr. Ing. Zuzana Lazišťanová, PhD.

Zuzana Lazišťanová je absolventkou psychológie na Univerzite Komenského a podnikového manažmentu na Ekonomickej Univerzite v Bratislave. Doktorát z pracovnej psychológie získala na Fakulte sociálnych a ekonomických vied Univerzity Komenského (FSEV UK). Na projektoch v rôznych oblastiach HR, v manažérskom a organizačnom poradenstve začala pracovať pred dvadsiatimi rokmi, ešte počas štúdia na univerzite. Šesť rokov prednášala a viedla semináre pre študentov na FSEV UK. Je členkou Európskej asociácie pracovnej a organizačnej psychológie (EAWOP). Pôsobí pod vlastnou značkou ako nezávislá konzultantka a spolupracuje s viacerými poradenskými spoločnosťami, napríklad s konzultačnou spoločnosťou MINDWORX.

Kto sme

Vytvárame silné a zmysluplné spojenia medzi firemným, občianskym a verejným sektorom v našich troch strategických témach – v sociálnych inováciách, vo filantropii a v zodpovednom podnikaní. V nich si budujeme expertízu, prinášame trendy, presadzujeme dlhodobý dopad a inšpirujeme.